HAKKIMIZDA

Önder BEKENSİR; 1975 İstanbul doğumlu. 1995 yılında 'Mr. Turkey' yarışmasında ikinci olduktan sonra 2 yıl mankenlik yapsa da bunu hiç bir zaman meslek olarak görmediğinden, Bekensir'in mankenliği kısa sürdü.

Üniversite eğitimine Boğaziçi Üniversitesinde başladı. Turizm Otelcilik Bölümünden mezun olduktan sonra eğitimini devam ettirmek istediği için ABD'ye gitti. Florida'da FLORIDA Atlantic Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme Bölümünden mezun olan ve ekonomi masterını da yine aynı üniversitede tamamlayan Bekensir iş hayatına işletmecilik ile başladı.

Organizasyon ve işletmecilik sektörüne ilk olarak 2002 yılında ABD'de başlayan Önder BEKENSİR, o dönem Mynt Lounge Club ve Vita Restaurant'ın işletmeciliğini yaptı. 4 yıl boyunca işletmecilik yaptıktan sonra 2007 Yılında Türkiye'ye temelli dönen Bekensir, askerliğini yaptıktan sonra kimyasal tuz üzerine faaliyet gösteren aile şirketlerinde çalışmak yerine 2007 yılında Fim Organizasyon adı altında Türkiye'de de organizasyon ve işletmeciliğe başladı.


İstanbul'da 3 yıl boyunca Fey Grup bünyesinde; kışları Club Blackk, yazları Bodrum Bianca Beach'in işletmeciliğini yaptı. 2008 yazında Reina Club'ün için CAVE adında kendi clubünü açtı .Birçok ünlü sanatçının da konser organizasyonunu yapan Bekensir 2010 yılında Fim Organizasyon şirketini Nero by Önder Bekensir olarak değiştirmiştir.

2011 yılında yapımcılığa ve sunuculuğa başlayan Bekensir, Beyaz TV'de Yıldızlar Külübü adlı magazin programını hazırlayıp, sundu. Aynı yıl içerisinde Beyoğlu'nun en iyi kulübü Zilly Pera'da klasikleşen Salı partileriyle haftaiçi partilerine boyut kazandırmıştır.

2012 Ocak-Mayıs arası İstanbul'un en nezih mekanlarından Billionaire Kulübün işletme kadrosunda yer almış ve aynı yılın yaz sezonunda Önder Bekensir, ekibiyle beraber Bodrum Türkbükü'nde L'ocall Beach'in işletmeciliğini yapmıştır.

TV8 Tropyturk yarışmasında Kenya'ya yarışmacı olarak katılan Önder Bekensir,

Her geçen gün eğlence dünyasına trend belirleyici organizasyon ve etkinlikler yaparak eğlence ve işletmecilik sektörüne yön vermeye devam etmektedir. Şimdilerde Amerika'daki birikimini ve İstanbul'daki gece hayat tecrübesini Eylül ayında Ankara'ya taşıdı. Filistin Caddesinde, Özgür Gümüş ortaklığıyla birlikte Manastır Kulübü hizmete açmıştır.